Iemesli, kad un kāpēc drukāt ir izdevīgāk

Tipiskākie gadījumi, kad izmato drukas pakalpojumus.

 1. Ja svarīgs ir ātrums.
  a) Piemēram, preci var nopirkt Ķīnā daudz letāk, bet piegāde ir ~mēnesis vai vairāk, savukāt izdrukāt ir dārgāk, toties tas ir dažu dienu jautājums. Ja vajag ātri, tad 3D druka ir variants.
  b) Ja vajag daudz un ātri. Pieņemsim, Jums jau ir 3D printeris. 1 detaļa printejas 20 stundas, un Jums tādas vajag 10 vai 20. Ar vienu printeri tas tātad būs vismaz 10 – 20 diennaktis (reāli ~2-3 nedēļas, ja nekas nenojūk.) Bet vajag ātrāk… Termiņi spiež… Tad nu ar 5 printeriem to pašu var paveikt 2-4 diennaktīs.
 2. Individualizēti / personificēti pasūtījumi.
  Piemēram, dāvanas vai lietas ar iniciāļiem, uzrakstiem, logo, vienā vai dažos eksemplāros.
 3. Specifiskas lietas, ko nevar nopirkt, jo tādas vai nu vairs neražo vai arī ir paredzētas specifiskiem pielietojumiem pasūtītājam vajadzīgajā izmērā, vai arī no kāda specifiska materiāla.

Tipiskākie iemesli, kāpēc izmanto drukas pakalpojumus.

 1. Nav jāpērk savs printeris un materiāls.

  Par printeri it kā parasti viss ir skaidrs – tas maksā naudu. Taču tas arī ir regulāri jāapkopj, kā arī – ja detaļa, ko vēlaties izdrukāt ir piemēram 100 grami, materīāls parasti tiek tirgots 1kg ruļļos. Ja vajag vairākas detaļas, katru citā krāsā – nāksies pirkt no katra pa kilogramam.
  Turklāt materiāli ir dažādi, un, ja kādai vajadzībai piemērotāks ir PLA, bet citai – PETG vai ASA, tad drukājot pašam, var nākties pirkt arī dažādus materiālus.
 2. Nav jāapgūst drukāšana.
  Varētu šķist – tas taču ir vienkārši – man ir printeris, es ielieku materiālu, nospiežu pogu drukāt – un detaļa izdrukājas.
  Diemžēl tas tā nav. Lai arī mūsdienās printeri ir jau tik attīstīti, ka nu jau tie ir praktiski uzreiz gatavi lietošanai (jāpiezīmē, ka ne paši lētākie gan), reāli tomēr tāpat nākas apgūt kā minimums regulāciju un drukāšanas pamatus – kādus materiālus drukāt ar kādām temperatūrām, vai dzesēšanu vajag vai nē, kāpēc izdrukātie materiāli nesanāk gludi vai nelīp pie pamatnes – šie un citi ir daudzi jautājumi, uz kuriem nākas meklēt atbildes, uzsākot drukāšanu. Profesionālis šīs visas lietas jau zina, tāpēc darbu var paveikt ātri un kvalitatīvi.
 3. Nav jātērē savs laiks.
  3D drukāšana ir ilgs process. Piemēram – vienkāršs klucītis, izmērā 1x1x1cm, 5x5x5cm, 10x10x10 cm, visiem 20% aizpildījums.
  1x1x1 cm drukāsies ~10 minūtes un svērs ~1 gramu
  5x5x5 cm drukāsies ~ 3 stundas un svērs ~ 50 gramus
  10x10x10 cm drukāsies ~17 stundas un svērs ~320 gramus
  *aprēķini ir ar viduvējas klases printeri un ar 0.4mm sprauslu.
  Lielas un / vai sarežģītas detaļas var drukāties diennakti vai pat vairākas.
 4. Troksnis
  Ja Jūs esiet cilvēks, kam traucē troksnis un nav atsevišķas telpas kur likt printeri- diez vai jūs priecēs pārdesmit stundas dūcoša kaste vai papildus ieguldījumi tās klusināšanā.
 5. Nav jāpārzina specifiskas materiālu īpašības vai drukāšanas tehnoloģijas
  Speciālists ieteiks piemērotāko materiālu izvēlētās detaļas pielietojumam, kā arī zinās kā to precīzi un iespējami ātri izdrukāt, ņemot vērā salaidumu vietas, pārkares, aizpildījumu u.c.